Jesteśmy za tym, żeby utrzymać obowiązkowe badania psychologiczne dla osób starających się o posiadanie broni, ale decyzja o wydawaniu pozwoleń na broń nie może być uznaniowa: po spełnieniu określonych wymogów i pomyślnym przejściu badań, pozwolenie powinno być wydawane.
Nie popieramy projektu klubu Kukiz’15, ponieważ zakłada on zbyt łatwy dostęp do broni. Przekazanie decyzji o wydaniu pozwolenia na posiadanie broni z rąk policji w gestię samorządów może naszym zdaniem spowodować brak należytej kontroli nad procesem sprawdzania, czy broń nie będzie wykorzystywana w celach przestępczych.
Zdaniem 89 proc. ankietowanych Polaków nasz kraj jest miejscem bezpiecznym do życia; przeciwnego zdania jest 9 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia 2017 r.
Uważamy, że powszechny dostęp do broni może spowodować jedynie złe społecznie skutki: wzrost liczby zabójstw (wszak łatwiej jest podjąć decyzję o pociągnięciu za spust, stojąc daleko od ofiary, niż zadać śmiertelny cios w bezpośredniej walce) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci z użyciem broni palnej. Odsetek takich zdarzeń w kraju z liberalnym podejściem do posiadania broni, jakim jest USA, stale rośnie, a ofiarami często bywają dzieci posiadaczy broni.